Scape

Spójrz na świat przez zielone okulary

Firma SCAPE pomaga kształtować przestrzeń nas otaczającą. Pomagamy zamienić skwer miejski w miejsce spotkań a teren przydomowy w ogrodowe SPA. Kreować przestrzeń i na świat patrzeć przez zielone okulary.

o firmie

Scape
Ogród przydomowy w Kaliszu 2010-06-22
Koncepcja zagospodarowania terenu przydomowego obejmuje wykorzystanie obecnej szaty roślinnej w postaci żywotnika zachodniego oraz jałowca skalnego poprzez wtopienie jej do nowych założeń roślinnych i architektonicznych.
W projekcie zaproponowano założenie ozdobnych obrzeży z kamienia naturalnego o kształtach obłych i delikatnych krawędziach. Projektowana roślinność to rośliny iglaste o ciekawym zabarwieniu ulistnienia oraz byliny o długim okresie prezentowania swych walorów dekoracyjnych. Zdecydowano się na tego typu rozwiązanie ponieważ istniejąca szata roślinna posiada monotonne zabarwienie a dodatkowo największym okresem użytkowania ogrodu będzie lato.
Wnętrze tej części rozpoczyna niewielka ilość roślin: Wierzba całolistna „Hakuro-nishiki" w towarzystwie trawy Miskanta chińskiego „Gracillimus”. Występuje tutaj niewielkie skupisko wrzosów o dekoracyjnym zabarwieniu liści oraz kuliste żywotniki zachodnie wzdłuż istniejącej nawierzchni. Dekoracyjnym elementem kompozycji są drewniane podkłady kolejowe umieszczone między żwirem z otoczaka żółtego. Wolne przestrzenie obsadzono goździkiem pierzastym i zawciągiem nadmorskim.
Wjazd do garażu po lewej stronie podkreślono brzozą brodawkowatą w odm. „Youngi” oraz trawami ozdobnymi i kulistymi formami sosny górskiej. Występujący spadek terenu zniwelowano poprzez wykonanie kamiennego obrzeża wysokości do 15cm. Wzdłuż drogi prowadzącej do garażu zaproponowano po wschodniej stronie żywopłot z cisa a po zachodniej połączenie czerwonego berberysu z kostrzewą siną o niebieskim zabarwieniu.
Południowa część to niewielkie kompozycje roślinne składające się z: katalp bignoniowych, róż okrywowych, rozplenicy piórówki, oraz spiralnej formy żywotnika zachodniego. Układ komunikacyjny podkreślono żywopłotem z bukszpana. Istniejące studzienki kanalizacyjne zabezpieczyone zostały czarną agrowłókniną a zaprojektowana roślinność w postaci płożących jałowców docelowo powinny zakryć dekle. Frontowa czesć budynku podkreślona została poprzez kuliste formy katalp a samo wejście poprzez połączenie kamienia naturalnego z rumianką japońską. Zachodnie założenie stanowi ciekawszą część ogrodu. Znajduje się tutaj wysoki żywopłot z żywotnika zachodniego a w parterze zaprojektowaną żwirową nawierzchnie o płynących kształtach wraz z pojedynczymi kompozycjami kamienia naturalnego z roślinnością (sosna górska, funkia). Na osi widokowej wychodzącej z jadalni znajduje się niezwykle dekoracyjny klon palmowy w odmianie „Dissectum Nigrum”. Całość powinna zostać odpowiednio oświetlona. Obszar bezpośrednio przy fundamencie domu obsadzono niską roślinnością okrywową w postaci: rumianki japońskiej, funki ogrodowej oraz bodziszka korzeniastego. Teren na dwie części dzieli „suchy strumień” będący również elementem osi widokowej. W północno- wschodniej części zaproponowano nieregularną ścieżkę z płaskiego kamienia naturalnego. Zakończeniem i zarazem podkreśleniem istniejącej drewutni są szczepione sosny górskie oraz trawy ozdobne.
  • Cena realizacji: 17 000
  • Cena projektu: bezpłatny
  • Data realizacji: 2010-06-22
galeria realizacji

inne realizacje

TRASA EDUKACYJNO INFORMACYJNA W ZABYTKOWYM PARKU W BAGATELI 2016-02-01
Dokumentację przygotowano od jesieni 2014 do wiosny 2016. Zespół rezydencjonalny w Bagateli powstał w końcu XVIII wieku jako stała siedziba właścicieli Czekanowa, wchodząca w obręb tego majątku...

Teren przydomowy w Wolicy 2015-07-01
Może właśnie taki jest oto sposów na to? Tak właśnie być powinno? Że to co piękne nie musi być wcale duże. Nawet niewielkie przestrzenie potrafią zamienić się w zielone pomeaty...

powrót do spisu