Scape

Spójrz na świat przez zielone okulary

Firma SCAPE pomaga kształtować przestrzeń nas otaczającą. Pomagamy zamienić skwer miejski w miejsce spotkań a teren przydomowy w ogrodowe SPA. Kreować przestrzeń i na świat patrzeć przez zielone okulary.

o firmie

Scape
Teren przydomowy w Pawłówku 2011-06-20
Projekt zagospodarowania terenu przydomowego w miejscowości Pawłówek zakłada założenie nowych nasadzeń drzew i krzewów oraz trawników. Tereń został podzielony na trzy części ustanowione przez budynek mieszkalny.

Północna część działki to nasadzenia brzóz pożytecznych w odm."Doorenbos" a także wysokie nasadzenia kaliny koralowej, bzu czarnego czy kolkwicji chińskiej. Subdominantami kompozycji są Magnolia oraz świerk serbski w odm. "Pendula. W zachodniej części zaprojektowano wiatę na drewno na nawierzchni żwirowej. Tutaj również zostaje umieszczona ścieżka prowadząca do domku narzędziowego ukrytego wśród wcześniej wspomnianych brzóz i nasadzeń krzewów w niższych partiach. Od okrągłego placyku, na którym znajduję się domek ścieżka zmienia swoją rolę i przybiera formę suchego strumienia zagłębionego w ziemi na ok. 20-30cm. brzego strumienia obsadzono kwitnącymi bylinami a przejście przez niego stanowi drewniany mostek. Sam strumień dzieli trawnik na kolejne części: rekreacyjną z dużą powierzchnią trawnika oraz z częścią na plac zabaw.

Wschodnie nasadzenia krzewów to wysokie gatunki roślin połączone ze sobą kolorystycznie oraz dobrano je w sposób, taki aby stworzyć zmieniającą się kompozycję w ciągu całego okresu wegetacyjnego oraz zimowego. Jej wysokie piętra zakończona u podnóża kwitnącymi bylinami.

Frontowa część ogrodu to symetryczne nasadzenia kulistych form Katalpy bignoniowej o niezwykle atrakcyjnych liściach. Pod jej korona zaprojektowano kwitnące przez całe lato pięciorniki oraz zimozielone sosny górskie. Naprzeciwko tej kompozycji, w łezkach utworzonych przez nawierzchnie nasadzono niskie odmiany jałowca o różnym zabarwieniu igieł oraz kolorowe berberysy.
  • Cena realizacji: 18 300
  • Cena projektu: bezpłatny
  • Data realizacji: 2011-06-20
galeria realizacji

inne realizacje

TRASA EDUKACYJNO INFORMACYJNA W ZABYTKOWYM PARKU W BAGATELI 2016-02-01
Dokumentację przygotowano od jesieni 2014 do wiosny 2016. Zespół rezydencjonalny w Bagateli powstał w końcu XVIII wieku jako stała siedziba właścicieli Czekanowa, wchodząca w obręb tego majątku...

Teren przydomowy w Wolicy 2015-07-01
Może właśnie taki jest oto sposów na to? Tak właśnie być powinno? Że to co piękne nie musi być wcale duże. Nawet niewielkie przestrzenie potrafią zamienić się w zielone pomeaty...

powrót do spisu