Scape

Spójrz na świat przez zielone okulary

Firma SCAPE pomaga kształtować przestrzeń nas otaczającą. Pomagamy zamienić skwer miejski w miejsce spotkań a teren przydomowy w ogrodowe SPA. Kreować przestrzeń i na świat patrzeć przez zielone okulary.

o firmie

Scape
Zagospodarowanie terenu przydomowego w Kaliszu 2011-05-10
Projekt zagospodarowania terenu przydomowego zakłada założenie nowych trawników oraz nasadzeń przy wykorzystaniu istniejącej flory.

Zgodnie z wymaganiami Inwestora zaprojektowano dużą ilość trawników przy minimalnej ilości nasadzeń. Zaproponowano jedynie gęste nasadzenia roślin okrywowych na istniejącej skarpie w celu jej umocnienia. Poza tym ograniczono się jedynie do wykonania iglastych szpalerów i niewielkiej kompozycji w południowej części ogrodu.

Na projektowanym terenie umieszczono również miejsce na domek narzędziowy a jego otoczenie obsadzono trzmieliną na żwirowej opasce.

Projektowane gatunki wyselekcjonowano tak, aby wymagały małej ilości pracy w ciągu sezonu wegetacyjnego a jednocześnie szybko rosły i nie sprawiały problemów fitopatologicznych. Zastosowano przewagę roślin iglastych z niewielką domieszką roślin liściastych takich jak: berberys, brzoza w odm. "Youngii", czy kwitnąca hortensja krzewiasta.


  • Cena realizacji: ok 25 000
  • Cena projektu: bezpłatny
  • Data realizacji: 2011-05-10
galeria realizacji

inne realizacje

TRASA EDUKACYJNO INFORMACYJNA W ZABYTKOWYM PARKU W BAGATELI 2016-02-01
Dokumentację przygotowano od jesieni 2014 do wiosny 2016. Zespół rezydencjonalny w Bagateli powstał w końcu XVIII wieku jako stała siedziba właścicieli Czekanowa, wchodząca w obręb tego majątku...

Teren przydomowy w Wolicy 2015-07-01
Może właśnie taki jest oto sposów na to? Tak właśnie być powinno? Że to co piękne nie musi być wcale duże. Nawet niewielkie przestrzenie potrafią zamienić się w zielone pomeaty...

powrót do spisu