Scape

Spójrz na świat przez zielone okulary

Firma SCAPE pomaga kształtować przestrzeń nas otaczającą. Pomagamy zamienić skwer miejski w miejsce spotkań a teren przydomowy w ogrodowe SPA. Kreować przestrzeń i na świat patrzeć przez zielone okulary.

o firmie

Scape
Projekt zagospodarowania terenu za Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu 2010-02-01
Koncepcja zagospodarowania terenu przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu od strony południowej nawiązuje do geometrycznych parterów kwiatowych. Wyróżniają sie one regularnością i symetrycznością rozwiązania. Partery zostały obsadzone bordiurą z żywopłotu iglastego a zewnętrzne narożniki zaakcentowano piramidalnymi formami cisa pośredniego. Sam ich środek wypełniono murawą, dla której alternatywą- w zależności od wyboru przez inwestora- mogą stać się róże okrywowe z grupy odmianowej "The Fairy".

Zrezygnowano z centralnego parteru w kształcie koła obsadzonego tawuą na rzecz większej przestrzeni. Jednakże ułożenie kostki granitowej i wykorzystanie różnych jej barw ciągle nawiązuje do dawnego założenia.

Zachodnia część wnętrza to dwie rabaty złożone z kwitnących gatunków krzewów i bylin. Zostały one przedzielone drogą wjazdową, wykorzystywaną na potrzeby obsługi teatru. W tej części zachowano stary żywopłot liściasty- wymaga on jednak prac pielęgnacyjnych.

Koncepcja zakłada założenie klombu z bukszpanu drobnolistnego w północnej części założenia. Klomb w kształcie koła powinien być obsadzony w całości bukszpanem- zaleca się ich nasadzenie na niewielkim wzniesieniu, przyczyni się to do uzyskania szybszego efektu i uformowania rośliny w kształcie kopuły.

Zespół projektowy:
mgr inż. Danuta Wysocka- Stachowiak
mgr inż. Zdzisław Walczak
Patryk Radulak

  • Cena realizacji:
  • Cena projektu:
  • Data realizacji: 2010-02-01
galeria realizacji

inne realizacje

TRASA EDUKACYJNO INFORMACYJNA W ZABYTKOWYM PARKU W BAGATELI 2016-02-01
Dokumentację przygotowano od jesieni 2014 do wiosny 2016. Zespół rezydencjonalny w Bagateli powstał w końcu XVIII wieku jako stała siedziba właścicieli Czekanowa, wchodząca w obręb tego majątku...

Teren przydomowy w Wolicy 2015-07-01
Może właśnie taki jest oto sposów na to? Tak właśnie być powinno? Że to co piękne nie musi być wcale duże. Nawet niewielkie przestrzenie potrafią zamienić się w zielone pomeaty...

powrót do spisu