Scape

Spójrz na świat przez zielone okulary

Firma SCAPE pomaga kształtować przestrzeń nas otaczającą. Pomagamy zamienić skwer miejski w miejsce spotkań a teren przydomowy w ogrodowe SPA. Kreować przestrzeń i na świat patrzeć przez zielone okulary.

o firmie

Scape
Projekt rewitalizacji alei w Parku Miejskim przy al. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wlkp. 2009-03-01
Ocena fitosanitarna istniejącej szaty roślinnej na terenie alei w Parku Miejskim w Ostrowie określa drzewa jako chore i zagrażające ludzkiemu zdrowiu lub życiu, dlatego zaleca się jej rewitalizację.

Projekt rewitalizacji alei w Parku Miejskim w Ostrowie określa wymianę istniejącego Orzecha włoskiego na bardziej odpornego na warunki miejskie oraz bardziej dekoracyjnego Platana klonolistnego. Nie zaleca się typowej wymiany istniejących drzew na te same, młodsze gatunki gdyż warunki panujące na terenie alei są nieodpowiednie do wymagań gatunkowych Orzecha włoskiego. Ponadto owocujące drzewa mogą stwarzać zagrożenie ludzkiego zdrowia i ruchu ulicznego. Projektowany Platan klonolistny jest uważany za jedno z najładniejszych drzew alejowych o szerokiej, rozłożystej koronie i szaro popielatej, łuszczącej się wąskimi płatami korowinie. Jest drzewem odpornym na warunki miejskie, polecanym przez Związek Szkółkarzy Polskich do nasadzeń alejowych i do obsadzania szerokich ulic w mieście.

Projekt obejmuje również nasadzenia ozdobnych krzewów o funkcji dekoracyjno- ochronnych jako pasmo przeciwwietrzne oraz bariera pyłu i hałasu od strony al. Powstańców Wielkopolskich. Są to gatunki odporne na warunki miejskie o odpowiednich wymaganiach świetlnych dla projektowanego stanowiska.

Ze względu na zdegradowanie istniejącego trawnika zaleca się założenie nowej murawy.

Zespół projektowy:
Zdzisław Walczak
PatrykRadulak
  • Cena realizacji:
  • Cena projektu:
  • Data realizacji: 2009-03-01
galeria realizacji

inne realizacje

TRASA EDUKACYJNO INFORMACYJNA W ZABYTKOWYM PARKU W BAGATELI 2016-02-01
Dokumentację przygotowano od jesieni 2014 do wiosny 2016. Zespół rezydencjonalny w Bagateli powstał w końcu XVIII wieku jako stała siedziba właścicieli Czekanowa, wchodząca w obręb tego majątku...

Teren przydomowy w Wolicy 2015-07-01
Może właśnie taki jest oto sposów na to? Tak właśnie być powinno? Że to co piękne nie musi być wcale duże. Nawet niewielkie przestrzenie potrafią zamienić się w zielone pomeaty...

powrót do spisu